UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ультіма Туле може виявитися світом-"Франкенштейном"

Астрономи склали геологічну карту небесного тіла.

Астрономи склали першу геологічну карту Ультіми Туле – об'єкта в Поясі Койпера, з яким 1 січня зблизився апарат New Hosizons. Як повідомляє Science news, дослідникам вдалося прояснити історію небесного тіла, яке, швидше за все, було сформоване з кількох інших.

На думку вчених, невеликі "космічні камені" були сформовані з дрібних об'єктів, які з'єдналися в два більших. На початку формування Сонячної системи ці два об'єкти ніжно з'єдналися, утворивши Ультіму Туле.

Геологічна карта дозволила роздивитися пагорби на об'єкті. На думку дослідників, ці пагорби уособлюють собою дрібні і великі камені, з яких і був сформований об'єкт. Ці камені сформували обертовий диск, який надалі утворив одну з долей системи. Вчені припускають, що це обертання дозволило поширити матеріал за частині небесного тіла, вирівнявши його.

NASA

New Horizons – автоматична міжпланетна станція NASA, запущена у межах програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром у його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону – у 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч кілометрів) 14 липня 2015 року о 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.