UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські вчені розробили технології візуалізації для армії та інших цілей

Розроблені високочутливі приймачі випромінювання у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах спектру.

В Інституті фізики напівпровідників НАН України розроблені тепловізійні приймачі та інші пристрої візуалізації, які можуть знайти широке застосування в різних сферах, в тому числі і оборонній.

"У цьому напрямку також є певні досягнення, наприклад, був розроблений прилад на основі ПЗС матриць (ПЗС - прилад із зарядовим зв'язком) з електронним множенням, що дозволяє отримати зображення досить високої якості в умовах дуже низької освітленості. Випробуваннями підтверджено, що майже при повній темряві, лише при освітленні від зоряного неба, за наявності відповідної оптики можна спостерігати і ідентифікувати об'єкти на відстані до 200 метрів. Ця методика перспективніше, ніж ті, що нині використовуються виробниками гаджетів, адже вони для отримання зображення фіксують кілька кадрів і використовують вторинні датчики камер. А використовуючи розроблені приймачі, можна знімати не тільки фото, але і відео з телевізійною частотою кадрів", - пише експерт.

Зацікавилися цим приладом й українські військові. За результатами випробувань був підписаний протокол з висновками: "Розроблена камера має чутливість не гірше, ніж чутливість електронно-оптичного перетворювача (ЕОП) покоління 2+. І може бути рекомендована по заміні ЕОП 2+ покоління при модернізації приладів нічного бачення бронетанкової техніки".

Детальніше про необхідність створення власних підприємств для розробки і випуску високотехнологічної продукції, особливо подвійного призначення, читайте в статті Германа Богапова "Нікому замовляти..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".