Майже на всіх супутниках, починаючи з кінця 70-х років минулого століття, запускалися в Радянському Союзі і в Україні, встановлені магнітометри, розроблені і вироблені у Львівському центрі Інституту космічних досліджень (ЛЦ ІКД) Національної академії наук та Державного космічного агентства України.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав Валерій Корепанов, доктор технічних наук, заступник директора ЛЦ ІКД. За його словами, зараз у світі для проведення наукових досліджень на перший план вийшли так звані кубсати - малі супутники вагою від одного до десяти кілограмів, і потрібні якраз такі магнітометри, які робить для космосу тільки ЛЦ ІКД.
"Ми вже розробили надлегкі магнітометри для експерименту SEAM, який проводиться за підтримки Європейської програми FP-7, а зараз готуємо цей магнітометр для нового проекту ESA (Європейського космічного агентства), спрямованого до астероїда Дидимос. Тому що такий легкий і чутливий магнітометр ніхто в світі зробити не може", - заявив заступник директора Львівського центру.
За словами вченого, американські магнітометри, що використовуються NASA, значно поступаються за характеристиками українським, які встановлюються не тільки на штучних супутниках, але і на антарктичних станціях, як на станції "Академік Вернадський", так і на американських вглибині континенту.
Детальніше про стан вітчизняної науки і чудові прилади читайте в матеріалі Германа Богапова "Валерій Корепанов: "Космічне агентство не підтримує науку"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".