У Львові протягом 24 годин група робототехніків зі всієї України розробили бюджетний електронний протез з деталей, надрукованих у 3D-принтері.
Завданням робототехніків було зробити модель механічної руки, яку можна було б випускати в Україні, тому що зараз багато військових, які мають потребу у таких протезах.
У світі такий протез коштує $ 50 тис, а українські інженери запевняють, що зроблять аналогічний, але вартістю не більше $ 2 тис.
"Ми хочемо досягти не тільки того, щоб протез виконував команди "зігнутися" і "розігнутися", але щоб можна було керувати декількома пальцями", - розповів робототехнік Дмитро Дзюба.
Лікарі, які консультували робототехніків, відзначили, що завдання у винахідників дуже складне, адже їм требі електронні імпульси перевести у фізичні.
"Це сенсори, які можуть відчути імпульс головного мозку якраз на здорових тканинах, на здорових м'язах, які ще залишилися в пацієнта і, відповідно, інтерпретувати певний рух м'яза", - зазначив терапевт Андрій Волошин.
Інженери кажуть, що над моделлю електронного протеза потрібно ще попрацювати. Три команди з Києва, Львова і Харкова будуть удосконалювати роботизовану руку вже в своїх офісах.
Раніше повідомлялося, що українські науковці розробили "костюм-невидимку" для розвідників.