UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна до 2022 року запустить шість супутників

В космос відправлять супутники зв'язку і апарати дистанційного зондування Землі.

Стратегія космічної діяльності України на період до 2022 року передбачає запуск не менше шести супутників. Наказ про затвердження документа підписав 21 травня голова Державного космічного агентства Олег Уруський.

Очікуваними результатами стратегії названі запуск космічних апаратів зв'язку та мовлення "Либідь" та "Либідь-2", космічних апаратів дистанційного зондування Землі "Січ-2-1", "Січ-2М", "Січ-3", науково-технологічного космічного апарату "Іоносат", - йдеться в документі.

Одним із завдань стратегії названо розширення співробітництва і членство України в Європейському космічному агентстві. Планується забезпечити використання для державних потреб інформації від глобальних навігаційних супутникових систем GPS /США/, GALILEO /ЄС/. Україна розширить свою територію зону надання високоточною диференційної поправки системи EGNOS /ЄС/.

Стратегія передбачає початок комерційної експлуатації ракетного комплексу "Циклон-4" та розширення географії стартових майданчиків під нього. Україна розраховує на відновлення проектів "Морський старт" і "Наземний старт" з ракетами "Зеніт-3SL", "Зеніт-3SLB" і "Зеніт-3SLBF". Українські підприємства мають намір брати участь у міжнародних проектах "Дніпро", "Антарес", "Вега", в європейській програмі досліджень та інновацій "Горизонт-2020" з космічної тематики.

Читайте також: Європейці показали, як ловити космічні супутники аналогом риболовної сітки

У липні 2014 року Центр космічних польотів на острові Уоллопс (США) успішно провів четвертий пуск ракети-носія "Антарес", створеної за участю українського держпідприємства "Південний машинобудівний завод" ("Південмаш").