UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські вчені знайшли речовини, які можуть запобігти гострому запаленню легень при COVID-19

Дослідження ще тривають, але проміжні результати обнадіюють.

Вчені з Інституту молекулярної біології і генетики спільно з дослідниками з Інституту фізіології імені Богомольця НАН України знайшли речовини, які можуть впливати на патогенетичні ланцюги коронавірусної хвороби і запобігати гострому запаленню легень. Про це повідомляється на сторінці Інституту на Facebook.

За словами вчених, дослідження ще тривають, але попередні результати обнадіюють. Вони показують, що знайдені речовини можна використовувати для створення ліків, які будуть рятувати від гострого респіраторного дистрес-синдрому. Це найнебезпечніший наслідок коронавірусу.

Дослідники прагнули підібрати речовини, які будуть впливати на певний фермент клітин крові і блокувати розвиток запального процесу. Цей фермент називається протеїнкіназа С бета, він є ключовим для «діяльності» нейтрофільних позаклітинних пасток. Такі пастки здатні вловлювати і затримувати «чужаків» - мікробів. Коли в наш організм потрапляє інфекція - віруси або бактерії, - гранулоцити вибухають, викидаючи в позаклітинний простір своє ядро, тобто ДНК. Нейтрофільні пастки - це сіті, «сплетені» з ДНК загиблих клітин крові.

Але SARS-CoV-2 змушує гранулоцити здійснювати «масове самогубство». Це означає, що нейтрофільних позаклітинних пасток, які повинні захистити організм, утворюється так багато, що вони призводять, навпаки, до його саморуйнування.

За 1,5 роки досліджень вченим вдалося знайти речовини, здатні пригнічувати неконтрольоване утворення таких пасток. На думку дослідників, у отриманих сполук дуже хороші перспективи в попередженні нейтрофіл-залежних ушкоджень при гострому запаленні легенів у пацієнтів з ковідом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Через коронавірус осінні канікули можуть затягнутися — МОЗ

Раніше головний санлікар України Ігор Кузін заявив про те, що пік захворюваності на коронавірус в нашій країні очікується в кінці жовтня, він триватиме до середини листопада. Поступовий спад очікується до кінця року.