Нинішні пристрої використовують близько 1 млн атомів для зберігання біта інформації, проте у корпорації говорять, що розробили підхід, який дозволяє використовувати всього 12 атомів для зберігання біта даних.
//www.youtube.com/v/hpKMShooDBo?version=3&feature=player_detailpage
У майбутньому на базі даного винаходу можна буде виготовляти пристрої зберігання даних, місткість яких в десятки тисяч разів перевищуватиме сучасні жорсткі диски і SSD-накопичувачі.
Андреас Хайнріх, керівник проекту досліджень та інженер з IBM Research, каже, що навіть якщо до нової розробки підійти дуже консервативно, то вже на першому етапі її використання можна буде випускати не терабайтні жорсткі диски, як зараз, а носії ємністю 100 або 150 терабайт і більше.
А.Хайнріх каже, що поки дані експерименти мають більшою мірою теоретичний характер, оскільки поки неможливо випускати пристрої зберігання, які оперують декількома атомами для запису даних, проте у майбутньому поява таких пристроїв цілком ймовірна. Цілком ймовірно, що перші зразки пристроїв, що використовують новий тип запису даних, з'являться через 5-10 років.