У Грузії випробували безпілотний літальний апарат місцевого виробництва. Нова безпілотна літальна система складається з літального апарату та наземного сегмента, її протестували у найскладніших кліматичних і рельєфних умовах, повідомляє міністерство оборони Грузії.
За даними міноборони Грузії, даний літальний апарат може використовуватися при виконанні складних бойових місій, а також для прикордонного патрулювання, радіотехнічної розвідки, повітряної фотозйомки, моніторингу стихійних лих, контролю та перевірки радіації.
«Це розвідувальний літак, який використовується, в принципі, як для піхотних частин, так і для артилерії. Його основна функція - розвідка на полі бою і передача координат», - сказав міністр оборони Грузії Бачо Ахалая.
Керування польотом здійснюється за допомогою комп'ютера, а зліт літального апарату проводиться за допомогою пневматичної катапульти. Творці безпілотника кажуть, що він може злетіти з будь-якого місця і приземлитися на будь-якому рельєфі. За повідомленням Міноборони, літальний апарат може використовуватися в будь-яких кліматичних умовах, у тому числі і при значних коливаннях температури. При приземленні літального апарату відкривається парашут і одночасно надувається подушка безпеки.
За словами грузинського президента Михайла Саакашвілі, це перший високотехнологічний грузинський продукт, повністю створений у Грузії.
«Перевага його в тому, що коли ти купуєш за кордоном, продавець може до кінця не дати технологію або, навпаки, поділитися технологією з противником. Цим ніхто ні з ким не зможе поділитися - це вже наше», - заявив Саакашвілі.
За його словами, грузинські безпілотники стануть експортним продуктом для Грузії.
«Головне, що це має більше значення з точки зору інтелектуального знання і розвитку технології», - заявив Саакашвілі.
Це вже третя презентація президентом грузинського військового виробництва за останні кілька місяців.
У березні, через тиждень після презентації грузинської бойової машини піхоти «Лазіка», Грузія випробувала реактивну систему залпового вогню. !zn
Читайте також:
НАТО хоче бачити Грузію членом альянсу
Росія знову відмовилася дати гарантії Грузії про ненапад
США будуть захищати територію Грузії