Технічний університет Данії розробив новий тип "самовідвновлюваного комп'ютерного процесора", який зараз тестується в американському космічному агентстві NASA.Ян Медсен, професор університету та керівник досліджень, говорить, що здатність людського організму до самовідновлення і особливості його процесів регенерації були для розробників орієнтиром і джерелом натхнення.
Нова технологія отримала неофіційну назву "електронна ДНК". "Ми придумали новий тип комп'ютера, який не вимагає наявності спеціального центрального процесора. Замість цього він працює з мережею невеликих клітин, що виконують роль процесора. Ці клітини отримують сигнали від електронної ДНК на певній частоті. Ці команди і виконуються в клітинах, несучи в собі певні інструкції. Якщо одна з біологічних клітин гине, інші можуть зайняти її місце", - говорить Медсен.
Науковець каже, що їхній біологічний комп'ютер не слід розглядати як "машину, яка не ламається", замість цього його слід розуміти, як рішення, здатне самовідновитися після деякого фізичної шкоди. Поки машина не відновить втрачені клітини, їхні обчислювальні функції виконуватимуть інші. "Такий підхід більш надійний, ніж традиційні ПК, коли вся велика система покладається на один або два ЦПУ", - говорить Медсен.
Науковець каже, що використовувати їхню розробку є сенс там, де від комп'ютерів особливо важлива здатність безперебійної роботи, наприклад під час довгих космічних польотів. Саме даний момент і привабив NASA.
У космічному відомстві говорять, що зараз тестують пристрій в лабораторії реактивного руху та оприлюднять перші результати вже в листопаді.За матеріалами CyberSecurity.ru