UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Японії з 2018 року почнуть випускати авіапаливо з водоростей

Для виробництва палива, яке буде в 10 разів дешевше звичайного, водорості будуть змішувати з авіаційним гасом у різних пропорціях. Базисні технології вже розроблені фахівцями компанії, а підприємство планується запустити вже в 2018 році в Південно-Східній Азії та Австралії.

Велика японська машинобудівна корпорація IHI прийняла рішення почати унікальне промислове виробництво авіаційного біопалива з морських водоростей.

Воно буде приблизно в десять разів дешевше нинішнього, яке виготовляється з зернових. Вже розроблені базисні технології, а відповідні підприємства компанія має намір запустити в 2018 році в Південно-Східній Азії та Австралії.

Ціна авіаційного палива з нафти постійно зростає: з 2000 року, за оцінками експертів, воно щорічно дорожчає приблизно на 14 відсотків. Зараз витрати на нього становлять до 40 відсотків вартості повітряних перевезень. Попит на авіаційне паливо, як вважають фахівці, буде й надалі збільшуватися, оскільки в світі в 2020 році будуть використовуватися вже приблизно 35 тисяч комерційних літаків - удвічі більше, ніж зараз.

Це посилює інтерес до виробництва палива з рослин, яке змішують з авіаційним гасом в різних пропорціях. Досі для вироблення біопалива використовувалися в першу чергу кукурудза і цукровий очерет. Проте в результаті ринкові ціни на ці сільськогосподарські культури істотно зросли. Використання водоростей дозволить вирішити цю проблему, оскільки їх масове застосування для виготовлення палива ніяк не буде позначатися на продовольчій безпеці людства.

Корпорація IHI в перспективі планує почати випуск також автомобільного пального з водоростей. Розміри глобального ринку такого палива, за її оцінками, в 2020 році досягнуть 800 мільярдів ієн (більше 8 мільярдів доларів). !zn

Читайте також:

Обсяг переробки нафти в Україні знизився до рекордного за всі роки незалежності рівня

У разі підвищення акцизів обсяги споживання бензину впадуть, а його якість погіршиться

В Україні дозволили імпорт і реалізацію авіабензину

Сланцева революція в США переорієнтує Європи з газу на вугілля