UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Вірменії виявлена стоянка давньої людини віком два мільйони років

За словами дослідників, стоянка є одним з найдавніших таких місць, відомих науці.

На території Вірменії вчені виявили стоянку людини, вік якої становить приблизно два мільйони років. Як повідомляє Naked Science, стоянка була виявлена під час проведення робіт у печері часів нижнього палеоліту.

Нижній палеоліт – період в історії людства, який розпочався з кінця епохи пліоцену. Homo habilis, що жили в проміжку 2,6 млн – 150 тис. років до н. е.,були, загалом, схожі на дриопітеків і австралопітеків, однак їхня соціальна структура була складнішою, а інтелект більш розвинений. Жили предки людей за рахунок природи, починаючи використовувати кам'яні знаряддя і вогонь. У ролі основних занять виступали полювання і збиральництво. Тоді ж з'явилося і рибальство.

Читайте також: Палеонтологам вперше вдалося виявити в бурштині хвіст динозавра з пір'ям

За словами вчених, виявлена стоянка є найдавнішою з усіх, відомих науці, фахівці не очікували виявити щось подібне в Закавказзі.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в Ізраїлі глиняний черепок 2700-річної давності, на якому видно печатку царя Єзекії, який правив Іудеєю у VIII столітті до н. е. Згідно Біблії, Єзекія зійшов на іудейський престол на третій рік правління ізраїльського царя Осії, тобто у 727 році до н. е., коли йому було 25 років. Єзекія правив Іудеєю протягом 29 років.