Група вчених під керівництвом Ніла Адамса з Лестерського університету виявила в Сомерсеті зуб гіпопотама, який став свідченням того, що ці тварини жили на території сучасної Великої Британії набагато раніше, ніж вважалося. Як повідомляється на сайті університету, зуб належав новому виду викопних бегемотів, які населяли Європу в теплі періоди під час Льодовикового періоду.
Відзначається, що про те, що гіпопотами колись населяли Британію, було відомо і раніше. Нова ж знахідка дозволила знайти найбільш древнього представника цих тварин в регіоні.
Новий вид отримав назву Hippopotamus antiquus. Він був набагато більшім, ніж сучасні африканські гіпопотами, важив близько трьох тонн і набагато більше залежав від водного середовища, ніж його родичі.
Вік виявлених зубів становить один мільйон років. Раніше дослідникам вдавалося знайти в Великій Британії останки бегемотом віком 300 тисяч років. Тобто, ці тварини з'явилися в цьому регіоні на сотні тисяч років раніше, ніж вважалося до цього.
На даний момент про флору і фауни Великої Британії в період 1,8-0,8 мільйона років тому, коли перші люди почали населяти Європу, відомо дуже мало. Нова ж знахідка може допомогти заповнити цю прогалину. Вона свідчить про те, що в ті часи клімат був доволі теплим і вологим для того, щоб бегемоти могли мігрувати з Середземномор'я до південної Англії.
Аналіз останків бегемота показав, що він жив у Великій Британії приблизно 1,1-1 мільйон років тому. Вченим було відомо про останки бегемотів тих часів, знайдених в Німеччині, Франції та Нідерландах. Нова ж знахідка показує, що гіпопотами могли мешкати на північ від.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше в Канаді виявили новий вид хижого кембрійського членистоногого, якому 500 млн років. Новий вид виділяється великим розміром - у нього була велика голова і пласке тіло.