Вчені з Університету Коч розробили новий багатошаровий асфальт, до складу якого входить сіль калію. Розробка дозволяє розчинити лід, який утворюється на поверхні асфальту, і запобігти тим самим можливі аварії.
Як правило, з заледенінням доріг борються з допомогою розкидання по їхній поверхні солі або піску. Разом з тим, такий метод не завжди ефективний через те, що матеріали можуть бути швидко зметені з поверхні дороги вітром або проїжджаючими машинами. Турецькі вчені запропонували свій спосіб вирішення даної проблеми.
До складу розробленого ними багатошарового асфальту була додана сіль калію. Вона виступає на поверхню дороги поступово, руйнуючи лід. Таким чином, асфальт сам запобігає утворенню льоду, руйнуючи його. Після того, як верхній шар дороги буде стертий машинами, на заміну йому прийде нижній шар матеріалу.
Ще один компонент, що входить до складу асфальту, це бутадієн-стирольний каучук, який також буде перешкоджати виникненню крижаний плівки на дорозі.
Разом з тим, варто відзначити, що дане покриття може викликати корозію кузова автомобіля.
Раніше повідомлялося про те, що хіміки з Мічиганського університету та науковці з NASA створили новий різновид матеріалів, які мають здатність до самовідновлення. Між двома шарами твердого полімеру розмістили рідкий прошарок зі смолою особливого складу на основі тіолів. Не маючи контакту з повітрям, ця смола у вигляді в'язкої рідини зберігається необмежено довгий час.