Вчені з Університету медичних наук ім. Карла Ландштейнера виявили в зразках фізіологічних рідин людини новий вид бактеріофагів – вірусів, які вражають бактерії. Як повідомляє Naked science, вірус зустрічався досить часто – у кожному сьомому зразку крові.
Дослідники відзначають, що бактеріофаги є "вірусною темною матерією" в тілі людини, оскільки лише кілька груп вчених по всьому світу вивчають ці організми. Це зумовлене не лише браком знань про структуру та спосіб життя бактеріофагів, але і малою кількістю надійних і точних методів їхнього виявлення.
У ході дослідження вчені виділили 43 бактеріофага із зразків рідин 111 людей. Дослідники відзначають, що одного з них вивели вперше в історії. Він відноситься до сімейства Tunavirinae і зустрічався приблизно в кожному сьомому зразку крові.
Варто відзначити, що вчені спеціально шукали бактеріофаги, які вражають кишкову паличку, але знайти їх так і не змогли. Це відкриття було б важливо для медицини, оскільки ці віруси можуть передавати гени стійкості до антибіотиків від однієї бактерії інший.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.