UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Тихому океані знайдені організми, які дихають миш'яком

Мікроорганізми живуть на глибині від 200 до 1000 метрів.

Команда вчених з Університету Вашингтона в Сіетлі виявила в Тихому океані мікроорганізми, які використовують для підтримання життя миш'як. Як повідомляє Science Alert, дослідники припускають, що ця стратегія виживання з'явилася тоді, коли в далекому минулому концентрація кисню у воді досягла рекордно низьких показників.

Крім того, вчені вважають, що ці мікроорганізми демонструють те, яким чином життя в океані буде адаптуватися до змін клімату. Коли концентрація кисню у воді знову стане занадто низькою, організми зможуть пристосуватися.

Вчені виявили незвичні мікроорганізми в зоні кисневого мінімуму на глибинах від 200 до 1000 метрів. Проаналізувавши їхню ДНК, вдалося дізнатися, що одноклітинні отримують енергію для життєдіяльності з миш'яку.

"Ми знали, що в океані міститься невелика кількість миш'яку. Але те, що організми можуть використовувати його для життя, - це абсолютно нова форма метаболізму у відкритому океані", - заявила одна з дослідників Габріель Рокап.

Дослідники вважають, що виявлення таких організмів проливає світло не тільки на існування живих істот на Землі, але і відкриває нові можливості пошуку життя на інших планетах.

Раніше експериментальний марсохід Zoë виявив в пустелі Атакама бактерії, деякі з яких виявилися невідомі науці і здатні вижити в умовах Червоної планети. Бактерії пристосовані до екстремально посушливого клімату.