Правління лікарняних установ Гонконгу заявило про те, що у деяких пацієнтів, які вилікувалися після зараження новим коронавірусом, може спостерігатися знижена фукнцію легенів. Після швидкої ходьби такі люди починають задихатися, повідомляє South China Morning Post.
Вчені зробили свої висновки на основі спостережень за пацієнтами, що видужали, в Гонконзі. Відзначається, що всього тут на даний момент був зафіксований 131 випадок зараження COVID-19, в тому числі три людини загинули. Виписали з лікарні 74 пацієнта.
Голова центру інфекційних захворювань лікарні Принцеси Маргарет Оуен Цзен заявив про те, що медики спостерігали за 12 зціленими пацієнтами, які прийшли на прийом після виписки. "Двоє-троє з них не були здатні робити те, що могли робити до хвороби", - зазначив він.
Так, пацієнти, що одужали, починали задихатися, якщо йшли трохи швидше, ніж зазвичай. Крім того, у деяких спостерігалося зниження функції легенів на 20-30%. Аналізи результатів комп'ютерної томографії дев'яти пацієнтів показав наявність у них змін, схожих на "ефект матового скла", що, імовірно, може вказувати на пошкодження органу.
За словами Цзена, довгострокові наслідки для цих пацієнтів не визначені. Невідомо також і те, чи може у них розвинутися фіброз легенів. Такі пацієнти залишаться під наглядом лікарів і пройдуть фізіотерапію, яка допоможе відновити функції легенів.
Він також додав, що в Гонконзі планують провести випробування препарату, який спочатку розроблявся для лікування лихоманки Ебола. Медики хочуть перевірити, наскільки він ефективний при боротьбі з коронавірусом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Станом на 14 березня у світі кількість інфікованих новим вірусом становить 145369 осіб. Кількість хворих в Італії, яку зараз вважають епіцентром розповсюдження хвороби, збільшилася до 17 660. В інших найбільш уражених країнах картина наступна: про 11 364 інфікованих коронавірусом відомо в Ірані, 8 086 - у Південній Кореї, 5 232 - в Іспанії, 3 675 - у Німеччині, 3 667 - у Франції і 2174 - в США.
Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що новим епіцентром пандемії "китайського" коронавірусу Covid-19 стала Європа.