UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США знайдені викопні останки нового виду ящірок і риб

Тварини мешкали на Землі в крейдяному періоді.

Палеонтологи виявили в формації Холлі-Крік в штаті Арканзас (США) останки ящірки і риби, які мешкали тут на початку крейдового періоду. Як повідомляє Sci news, вчені сподіваються, що вивчення регіону дозволить їм простежити вплив змін клімату на тваринний світ.

Незважаючи на те, що Арканзас зазвичай не розглядають в ролі регіону, в якому в ранньому крейдовому періоді спостерігалася велика кількість видів, формація Холлі-Крік відрізняється багатим біорізноманіттям. Цей регіон був заселений великою кількістю прісноводних і наземних видів, довгошиїх динозаврів, а також динозаврів-хижаків і особин, покритих бронею.

Тепер же дослідники знайшли новий вид пікнодонтових риб, який отримав назву Anomoeodus caddoi, а також ящірки, якому дали назву Sciroseps pawhuskai. Останки ящірки є найбільш повною нижньою щелепою виду крейдяного періоду, яку вдавалося знайти на території Північної Америки.

Читайте також: Палеонтологи знайшли в Китаї останки гігантського ракоскорпіона віком 400 мільйонів років

Дослідження вчених підтвердило, що на початку крейдового періоду в Північній Америці спостерігалася не така різноманітність видів, як в кінці цього періоду. Велика частина фауни, останки якої були знайдені в формації Холлі-Крік, відповідають фауні, виявленій в інших частинах Північної Америки.

Ймовірною причиною спалаху біорізноманіття між раннім і пізнім крейдовим періодом стала тектонічна активність і кліматичні зміни. Вони привели до підвищення рівня моря і ізоляції окремих видів, що призвело до еволюційних змін в окремих популяціях.

За словами вчених, вивчення останків, знайдених в формації Холлі-Крік, можуть допомогти в розумінні того, як сучасні зміни клімату можуть вплинути на існуючі види.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше шестирічний Джуліан Гагнон під час прогулянки по парку Dinosaur Hill Nature Preserve в Мічигані знайшов зуб древнього мастодонта. Вік знахідки оцінюється в 12 тисяч років.