UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США завершився експеримент з імітації польоту на Марс

Шестеро учасників експерименту вісім місяців були ізольовані від зовнішнього світу.

У США завершився експеримент з імітації польоту на Марс, під час якого шестеро добровольців вісім місяців були ізольовані від зовнішнього світу.

"Ми не будемо знати всіх деталей до того, як заслухаємо їх підсумковий звіт, але враження таке, що вони з честю подолали труднощі. На певні надзвичайно складні ситуації вони реагували професійно, активно діючи на випередження", - пояснила науковий керівник проекту, який завершився в неділю на Гавайських островах, Кім Бінстед, пише ТАСС.

З 19 січня п'ятеро добровольців з США і один з Великобританії жили в спеціальному комплексі на схилі сплячого вулкана Мауна-Лоа, що нагадує краєвид Марса. Це був п'ятий по рахунку такого роду експеримент на даному об'єкті, організований Університетом штату Гаваї і фінансований NASA.

У ньому брали участь четверо чоловіків і дві жінки, яких відібрали з 700 кандидатів.

Фахівці NASA і Університету штату Гаваї розраховують, що експеримент допоможе підготувати перший політ людини на Марс.

Вчені стежили за своїми підопічними з допомогою телекамер, встановлених всередині комплексу, і різних датчиків, закріплених на їх тілі. Експеримент був спрямований на пошуки можливих шляхів вирішення медичних проблем при політ на Марс.

Добровольці жили в купольному будівлі загальною площею 111,5 кв.м, що знаходиться на висоті 2,6 км над рівнем моря на схилі сплячого вулкана.

Вони виходили назовні, щоб взяти зразки грунту і провести геологічні дослідження, тільки в космічних скафандрах. Фізичних контактів з людьми за межами комплексу у них не було. Харчувалися вони тільки "космічної" - замороженої, сублімованої і консервованої - їжею. Радіозв'язок між учасниками експерименту та науковими керівниками проекту здійснювалася з 20-хвилинною затримкою - саме стільки часу потрібно на проходження сигналу між Землею і Марсом.

Раніше NASA заявило про те, що через нестачу фінансування не може відправити людину на Марс до 2030 року.