Компанія bluShiftAerospace провела успішні випробування ракети Stardust 1.0. Як повідомляє "Русская служба Би-би-си", це перший у світі носій, який працює на біопаливі.
Засновник і голова компанії Саша Дері поки не розкриває склад палива, але каже, що його компоненти ростуть на фермах по всьому світу. Він зазначає, що його команда працювала шість років, удосконалюючи формулу палива і створюючи під нього гібридний двигун.
"Ми прагнемо довести, що біопаливо здатне працювати не гірше, а в деяких випадках і краще за традиційні види ракетного палива. Воно знижує вартість доставки кілограма вантажу на орбіту і абсолютно не токсичне, що краще для екології планети", - заявив Дері.
Stardust - це маленька ракета довжиною всього шість метрів і вагою 250 кілограмів. Вона доволі дешева, не вимагає високотехнологічної інфраструктури і може зробити запуски більш доступними.
"Ми маємо космічні товарні потяги, такі як кораблі SpaceX [компанія Ілона Маска] і ULA [спільне підприємство Boeing і Lockheed Martin] і космічні автобуси - ракети середнього розміру. Вони виводять на орбіту тонни вантажу. Але поки відсутня космічна служба доставки на одну-дві посилки. Немає космічного Uber. Ось ми і хочемо стати таким Uber", - додав Дері
У ході першого польоту випробовувалися і властивості нового сплаву під назвою нитінол, створеного іншим стартапом, лабораторією Келлога в Салемі, штат Нью-Гемпшир.
Її засновник Джо Келлог пояснює, що нитінол - матеріал, здатний відновлювати свою форму після механічної деформації. Такі речовини застосовуються в медицині, наприклад, для виготовлення шунтів [пружних конструкцій, які розміщуються всередині уражених склерозом судин і забезпечують їхнє розширення]. Вони можуть також захистити доставляються на орбіту чутливі вантажі від вібрації..
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше французький стартап ThrustMe випробував інноваційну електричну силову установку, що працює на йоді. В результаті двох 90-хвилинних спалювань висота орбіти супутника Satellogic змінилася на 700 метрів.