Президент США Джо Байден відкликав указ свого попередника, Дональда Трампа, про заборону китайських додатків TikTok і WeChat. Як повідомляє ВВС, заборона зіткнулася з низкою юридичних проблем і так і не вступила в силу.
Тепер Міністерство торгівлі США вивчатиме додатки, розроблені під іноземною юрисдикцією, в тому числі, в Китаї. Для визначення того, чи становлять вони загрозу національній безпеці США, буде застосовуватися «заснований на фактах підхід».
Трамп наказав заборонити нові завантаження додатку TikTok в 2020 році. Тоді він обгрунтував це загрозою національній безпеці. Було також висунуто пропозицію, згідно з якою американськими підрозділами сервісу будуть володіти Oracle і Walmart, які будуть нести відповідальність за обробку даних користувачів. Але ряд юридичних тонкощів і той факт, що Трамп повинен був незабаром покинути свій пост, привели до того, що заборона так і не вступила в силу.
У новому указі Байден заявив, що федеральний уряд повинен оцінювати загрози, які виходять від китайських додатків та програмного забезпечення, «за допомогою ретельного аналізу, заснованого на фактах» і «має усувати будь-які неприйнятні або невиправдані ризики для національної безпеки, зовнішньої політики і економічних цілей».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, у грудні 2019 року службовцям ВМС США заборонили користуватися TikTok на мобільних пристроях, виданих урядом. У січні 2020 року додаток заборонили на службових пристроях співробітників Держдепартаменту США і Міністерства внутрішньої безпеки США.
У липні 2020 року ситуація загострилася. Стало відомо, що Білий дім вивчає можливість включення китайської відеоплатформи TikTok у "чорний список", що заборонить американцям його використовувати. Це стало б "одним із варіантів запобігання отриманню Китаєм персональних даних через платформу соціальних мереж" з метою забезпечення національної безпеки.
В WSJ повідомили, що ByteDance - власник сервісу TikTok - розраховав зберегти за собою контроль над американським бізнесом TikTok в рамках угоди з Oracle. За словами співрозмовників видання, ByteDance пропонував виділити TikTok в самостійну компанію, яка буде зареєстрована в США, але залишиться під контролем ByteDance.