Федеральний суд США тимчасово зупинив дію заборони на інвестування і співпрацю з Xiaomi, передає Reuters.
При екс-президенті Сполучених Штатів Дональда Трампа Пентагон ввів санкції проти дев'яти китайських компаній, які працюють на військову промисловість КНР. Серед інших під обмежувальні заходи потрапили корпорація Xiaomi і виробник літаків Comac. У США вважають, що компанія може контролюватися або співпрацювати і зі спецслужбами КНР.
Рішення американської адміністрації зобов'язує інвесторів з США до 11 листопада 2021 року позбутися активів компаній з «чорного списку». Його почали складати в 1999 році. За рекомендацією Пентагону в нього внесли 35 компаній, що працюють на китайську оборонку. В тому числі, нафтову корпорацію CNOOC і найбільшого виробника кораблів в КНР SMIC.
Китайська компанія звернулася до суду Вашингтона із заявою про бездоказовість і безпідставність включення Xiaomi в чорний список і неконституційне поведінці Сполучених Штатів.
12 березня окружний суддя США Рудольф Контрерас погодився з представниками Xiaomi і зробив висновок, що звинувачення Пентагону про загрозу компанії для національних інтересів країни були бездоказовими.
У минулому році китайський виробник смартфонів Xiaomi реалізував першу партію флагмана Mi 10 за 60 секунд. Продажі смартфона в усьому світі стартували 14 лютого, продажу Mi 10 Pro стартують 18 лютого. Шанувальників бренду не відлякало навіть те, що роздрібна ціна виявилася на $100 вище очікуваної.
Потужне технічне оснащення, конкурентні камери, солідний дизайн і ціна в $573 зробили смартфон бестселером першого дня продажів