UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США тестують 4D-принтер

Таким чином ефект 4D при 3D-друку полягає в тому, що матеріали змінюються протягом часу під впливом води, тепла або механічного тиску - змінюють форму на задану під час проектування.

При роботі з 3D-принтерами, що здобувають все більшу популярність, людина задає довжину, ширину і глибину виготовленого об'єкта. Однак американські фахівці запевняють, що в недалекому майбутньому можна буде поставити і четвертий параметр - час.

Вченим Університету Колорадо під керівництвом професора Джеррі Кі вдалося отримати виріб, який через певний час змінює свою форму. Це вдалося зробити завдяки впровадженню полімерних волокон у композитні матеріали при звичайному 3D-друку. Спочатку концепцію 4D-друку запропонував Скайлэр Тиббітс з Массачусетського технологічного інституту. Разом з колегами вони покрили тяж з пластику шаром "розумної" речовини, яка "самозбирається" під впливом води.

Таким чином ефект 4D при 3D-друку полягає в тому, що матеріали змінюються протягом часу під впливом води, тепла або механічного тиску - змінюють форму на задану під час проектування. Після виплавки заготовки приймають необхідну форму - розтягуються і згинаються, процеси відбуваються на рівні мікро - і нанометрів. !zn

Читайте також:

Європейське космічне агентство спробує надрукувати супутник на 3D-принтері

Музей науки в Лондоні представив майбутнє 3D друку

NASA провело успішні тести "надрукованого" 3D-принтером компонента ракетного

Мода на 3D-зброя набирає обертів: у Канаді успішно випробувано рушницю