UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США розробили пристрій для керування технікою силою думки

Для встановлення пристрою не потрібні складні операції.

Вчені за підтримки Агентства перспективних оборонних науково-дослідницьких проектів США (DARPA), яке входить до складу Міністерства оборони, навчилися вставляти в мозок людини мікроскопічні пристрої для комунікації з електронними приладами. При цьому, для установки такого пристрою не потрібно вдаватися до складних чи небезпечних для здоров'я операцій. Нова технологія представлена в журналі Nature Biotechnology.

Вчені сконструювали "стентопрут", який легко імплантується в мозок через кровоносні судини. Цей контейнер допомагає доставити в мозок людини електродну матрицю. Стентопрут потрапляє в організм через катетер, який вставляється в кровоносну судину шиї. Потім медики ведуть його до потрібної зони мозку, де він закріплюється і починає фіксувати діяльність оточуючих нейронів.

Читайте також: Вчені виявили стовбурові клітини, здатні відновити кістки черепа

У ході експериментів на вівцях стентопрут був імплантований у мозкову вену, розташовану над руховою областю кори головного мозку, де він фіксував електричні сигнали моторних нейронів. Всі 190 днів експерименту здоров'я тварин залишалося відмінним.

За словами представника агентства, "DARPA вже демонструвало, як паралізований пацієнт управляє своїм протезом винятково силою думки. Проте раніше для цього було потрібно імплантувати електроди в мозок в ході складної нейрохірургічної операції. Стентопрут робить цю технологію більш зручною та доступною".

Якщо клінічні випробування пройдуть успішно, стентопрути будуть використовуватися для контролю над машинами, вони будуть фіксувати електронні сигнали та переводити їх на "зрозумілу" для машин мову.

Раніше повідомлялося про те, що вченим вперше вдалося добитися управління польотом дрона безпосередньо за допомогою людського мозку. Технологія управління дроном базується на інтерфейсі між людським мозком і машиною. На голову людини кріпиться спеціальний комплект електронних пристроїв, які дозволять комп'ютерній програмі "зчитувати" думки людини.