Федеральна прокуратура США почала кримінальне розслідування угод, які дозволили більш ніж 150 компаніям отримати доступ до даних користувачів Facebook, повідомляє "Медуза".
Наголошується, що Facebook уклала угоди з обміну даними, зокрема, з Apple, Amazon, Microsoft і Sony. Ці та інші компанії могли отримати доступ до контактної інформації користувачів Facebook і відомостям про друзів.
Колегія присяжних Нью-Йорка попросила записи від двох виробників смартфонів, назви яких не розкриваються. Обидві компанії отримали доступ до даних сотень мільйонів користувачів Facebook.
Facebook почав розривати угоди з компаніями в квітні 2018 року і зараз більшість з них скасовані. Представники соціальної мережі заявили про те, що серйозно ставляться до розслідування і готові співпрацювати з владою.
Нагадаємо, в Канаді почалося розслідування у зв'язку з можливим зловживанням персональними даними користувачів Facebookкомпанією Cambridge Analytica. Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток "This is your digital life", яке просило у вас дозвіл на доступ до особистої інформації. Пізніше зібрані таким чином дані 270 тисяч користувачів були передані третім особам.
Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і некоректно скористалася особистими даними користувачів.