UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США на 3D-принтері створили мікробатарею розміром з піщинку

Мікробатарея створена з використанням крихітних електродів, які проводять електрику. Ширина кожного з яких менше ширини людської волосини.

Вчені з Гарвардської школи інженерних і прикладних наук розробили літій-іонну микробатарею розміром з піщинку, яка може живити медичні імплантати, роботів-комах, крихітні камери або мікрофони.

Батарея зі спеціальних чорнил з особливими хімічними й електричними властивостями і з ультратонкими електродами, що не перевищують у товщину людську волосину, була створена за допомогою 3D-принтера.

На відміну від звичайних чорнил у струминних принтерах, які лягають на поверхню паперу у вигляді крапель, розроблені вченими чорнила з'являються на поверхні як зубна паста з тюбика і відразу ж застигають.

Фарба для анода містить наночастинки одного металу, а фарба для катода - наночастинки іншого металу. Виходить маленький контейнер з електродами, наповнений розчином електроліту.

Потужність цієї мікробатареї співвідносна з характеристиками стандартних батарей, які можуть успішно живити електронні пристрої.

Застосування технології 3D-друку і чорнил в майбутньому може сприяти розвитку мініатюрних медичних імплантів, компактної електроніки, крихітних роботів розміром з комах та інших пристроїв, для функціонування яких необхідні елементи живлення.

Таке відкриття відкриває величезний простір для фантазії дизайнерів - пристрої з мініатюрними автономними джерелами живлення стануть компактніші, легші, більш ергономічні і цікавіші. Що стосується терміну служби джерел живлення, то, швидше за все, з'явиться можливість одночасно використовувати кілька роздрукованих на 3D-принтері мікробатарей там, де раніше була одна, таким чином, термін служби пристроїв зросте. !zn

Читайте також:

Adidas і Nike почали "друкувати" кросівки за допомогою 3D-технологій

Британські вчені створили 3D-сканер тіла для купівлі одягу в інтернет-магазинах

Американець вперше надрукував вогнепальну зброю на 3D-принтері