UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США мають намір створити "зникаючі" безпілотники

Згідно з проектом DARPA, перспективний БПЛА має стати повністю невидимим для неозброєного ока.

Агентство перспективних оборонних розробок (DARPA) Пентагону має намір розробити "зникаючі" безпілотні літальні апарати (БПЛА), які будуть використовуватися силами спеціальних операцій, передає Defense Systems.

Дані апарати будуть доставляти солдатам спецпідрозділів важливе обладнання, а потім зникати без сліду. Причому, як зазначили в DARPA, поняття "зникати" не включає в себе камуфлювання апарату, перенесення або його відправку у вихідну точку. Проект перспективного апарату отримав назву ICARUS.

БПЛА повинен буде перевозити до 1,4 кг вантажів, доставляючи їх в потрібну точку за координатами GPS. Повідомляється, що солдати при цьому повинні займатися лише отриманням вантажу, а знищення апарату не входить в їхні обов'язки. DARPA не розглядає можливість відправки безпілотника у вихідну точку, так як це може розкрити позицію бійців

Згідно з вимогами DARPA, після доставки вантажу БПЛА "повинен повністю і фізично зникнути, стати невидимим для неозброєного ока, включаючи бортові системи і деталі конструкції". "Зникнення" для неозброєного ока має відбуватися незалежно від властивостей навколишнього середовища. DARPA підкреслило, що для "зникнення" безпілотників не можна використовувати сильні кислоти, адже вони можуть представляти небезпеку для військовослужбовців-одержувачів вантажу і вибухівку, яка може демаскувати позицію.

DARPA планує завершити розробку нового БПЛА протягом 26 місяців після укладення контракту з однією з американських компаній. Безпілотник повинен буде виконувати польоти на відстань до 150 км і на висоті до 10,7 км. Для посадки апарату не можна буде використовувати парашут, як у деяких сучасних безпілотних системах. Посадка на парашуті займає багато часу і може видати позицію солдатів-одержувачів вантажу.

Читайте також: В Україні на основі Мі-2 створили ударний вертоліт

Раніше повідомлялося, що агентство DARPA має намір замінити дорогі сучасні військові літаки "зграями" порівняно недорогих бойових дронів, які будуть здатні пережити близько 20 запусків.