UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Сонця могла бути зірка-"близнюк" - вчені

"Близнюк" відокремився від Сонця приблизно через мільярд років після "народження".

Вчені заявили про те, що більшість зірок Всесвіту народжуються парами. Препринт дослідження вчених був опублікований на сайті arxiv.org.

У ході дослідження вчені проаналізували дані спостережень газо-пилового диска в сузір'ї Персея. У результаті дослідникам вдалося виявити цілий ряд молодих зірок віком не більше півмільйона років і тих, чий вік не перевищує мільйона років.

Виявилося, що з них 45 зірок були одинокими зірками, 19 – подвійними і п'ять – з великою кількістю компонент. Вчені провели моделювання, в результаті якого було встановлено, що подібний сценарій розвитку подій можливий лише у випадку, якщо зірки народжуються парами. Виходячи з цього, дослідники припустили, що Сонце також сформувалося разом із зіркою-близнюком, яка через мільярд років відділилась від нього і змішалася з іншими зірками галактики.

"Згідно з нашою гіпотезою, поодинокі маломасивні зірки типу Сонця не є первинними. Вони – результат руйнування подвійних систем", - заявив один з дослідників Стівен Сталер.

Раніше NASA представило вражаюче тридцятихвилинне відео, на якому зображено Сонце в форматі Ultra HD. Відео показує активність на Сонці, недоступну для спостереження без спеціального обладнання.