Генеральний директор російського «Роскосмосу» Дмітрій Рогозін вважає, що американські прилади можуть бути відповідальні за витік повітря і падіння тиску на Міжнародній космічній станції, повідомляє «Популярная механика». Разом з тим, великої небезпеки в цьому або необхідності «терміново щось робити» він не бачить.
«Я вам поясню просту річ. Коли закрили американський сегмент і коли робили заміри тільки в російському сегменті, то в зв'язку з закриттям американського сегмента були відключені всі прилади в американському сегменті. А цілком ймовірно, саме в робочому стані ці прилади і просочують», - заявив Рогозін.
За його словами, на даний момент йде «планова робота технічних фахівців». Рогозін також додав, що в лютому на МКС прибуде корабель «Прогресс» з приладами для детального вивчення причин витоку повітря.
«Тому я б відніс це все до регламентних робіт з приладами, з самим корпусом станції, які займуть певний час, може бути, кілька місяців нового 2021 року», - додав він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
У 2019 на МКС було зафіксовано невеликий витік повітря. У серпні та вересні цього року екіпаж станції двічі закривав люки в модулях, щоб перевірити їхню герметичність. Пізніше вдалося з'ясувати, що джерело витоку знаходиться в російському модулі "Звезда".