Включення IP-адреси соціальної мережі "ВКонтакте" до реєстру заборонених в Росії сайтів виявилося помилкою. Домен vk.com вже видалили з "чорного списку".
"Це помилка, випадковість. Наш співробітник не там поставив галочку, що призвело до потрапляння IP-адреси до реєстру", - пояснив представник Роскомнагляду Володимир Піков.
Тепер реєстр при спробі перевірити, чи включено до нього адресу vk.com, видає повідомлення "Адреса не значиться у реєстрі".
Як правило, до реєстру Роскомнагляду потрапляють сайти, на яких розміщена дитяча порнографія, а також матеріали, що пропагують, на думку відомства, самогубства і наркотики.
Однак подібні помилки траплялися і раніше: до реєстру, зокрема, потрапляли соціальна мережа "Однокласники", пошуковик Google і портал YouTube. Роскомнагляд також називав ці випадки технічними помилками.
Між тим голова тимчасової комісії Ради Федерації з питань розвитку інформаційного суспільства Руслан Гаттаров заявив, що Роскомнагляду слід провести внутрішнє розслідування з приводу випадкових блокувань популярних ресурсів.
"Роскомнагляду необхідно провести внутрішнє розслідування, щоб звести до мінімуму подібні порушення, в тому числі і так званий людський чинник", - сказав Гаттаров.
У той же час, на його переконання, відомство діє "абсолютно адекватно" з урахуванням наявних у нього інструментів.
Нагадаємо, вже надійшли повідомлення, що у деяких регіонах РФ, в тому числі у Санкт-Петербурзі і Забайкаллі, доступ до мережі "ВКонтакте" після потрапляння домену до реєстру був відразу ж заблокований провайдерами.
Відповідно до законів Росії, власник сайту, на якому державні відомства виявлять заборонену інформацію, зобов'язаний протягом трьох діб після отримання провайдером повідомлення про це видалити її.
Якщо власник цього не робить, ще добу даються провайдеру на те, щоб обмежити доступ до сайту.
Якщо ж не відреагували ані власник сайту, ані провайдер, то сайт протягом доби повинен заблокувати оператор зв'язку. !zn
Читайте також:
США звинуватили "ВКонтакте" у поширенні піратського контенту
Поки дорослі дивляться телевізор, 90% школярів вже отримують інформацію в інтернеті