Держдума Росії ухвалила в остаточному читанні закон про боротьбу з піратським розповсюдженням фільмів і серіалів в інтернеті.
Згідно з документом, боротьба з контрафактом буде вестися за допомогою блокування IP-адрес ресурсів, на яких розміщено незаконний контент.
Для цього правовласникам необхідно подати позов. Якщо власник ресурсу відмовиться видаляти спірний матеріал, за попереднім рішенням суду, сторінка має бути заблокована доти, поки не буде винесено судове рішення.
Доступ до ресурсу буде блокувати інтернет-провайдер, в тому числі і по IP-адресі сайту, що може призвести до відключення і "добропорядних" сторінок.
До тих, хто викачує незаконно розміщені фільми, санкції застосовуватися не будуть.
Згідно з законом, всі суперечки щодо нелегального розповсюдження фільмів у Мережі буде розглядати Мосміськсуд.
У початковій редакції законопроекту, прийнятій 14 червня в першому читанні, йшлося про захист авторських прав усіх типів контенту. Проте пізніше парламентарії вирішили звузити дію норми до кіно - і відеопродукції. До питання боротьби з піратським розповсюдженням музики та інших матеріалів Держдума повернеться восени.
Слід зазначити, що також закон зобов'язує "інформаційних посередників" сприяти правовласникам у боротьбі з поширенням піратського матеріалу.
Як раніше заявили в "Яндексі", формулювання, використані в документі, що дозволяє широко трактувати поняття "інформаційних посередників", включивши в цю категорію пошуковики. Крім "Яндекса", законопроект розкритикували Google Mail.Ru Group. Компанії стверджують, що документ був підготовлений без урахування думки інтернет-галузі і може нашкодити розвитку Рунета.
Закон, якщо його схвалить Рада федерації і підпише президент Володимир Путін, набуде чинності 1 серпня 2013 року.
Нагадаємо, що з листопада 2012 року в Росії вже працює так званий реєстр заборонених сайтів.
Виявляючи сторінки з нелегальним контентом (у першу чергу, мова йде дитяче порно, інструкції з суїцидів, виготовлення наркотиків тощо), Роскомнадзор повинен попередити власника інтернет-ресурсу про виявлення забороненої інформації. І якщо протягом доби той її не видалить, сайт потрапить у реєстр заборонених і буде заблокований.
Менше ніж за рік роботи реєстр став героєм низки скандалів через помилкове включення в "чорний список" таких сайтів, як "Однокласники", "ВКонтакте", Google і YouTube. !zn
Читайте також:
Україна повернула офіційний статус найбільш "піратської" країни в світі
Прем'єра третього сезону "Гри престолів" встановила світовий рекорд інтернет-піратства
Росія прагне перехопити контроль над інтернетом у США
Російські спецслужби отримали можливість відстежувати розмови в Skype