У російському " Сбербанку" на тлі дефіциту мікросхем в умовах санкцій Заходу та проблем з поставками з Європи почали "виколупувати" чіпи зі старих, але не активованих раніше карток і вставляти їх у нові, повідомляє DW.
Про це розповіла виконавчий директор, голова відділу кібербезпеки "Сбера" Ольга Маклашина під час конференції Paymentsecurity. Її процитувало агентство економічної інформації ПРАЙМ.
Маклашина назвала таке рішення "близьким до геніального", а пересадку чіпів зі старих карток у нові — "реімплантацією". Процес виглядає так: інкасатори привозять чіпи до центрів емісії, фахівці повністю видаляють дані, а потім відвозять чіпи виробнику банківських карток. Ті вставляють їх у нові картки.
За даними банку, щомісяця накопичується близько 375 тисяч неактивованих карток. Механізм, як очікується, дозволить Сбербанку заощадити 1 млрд рублів (15,6 млн євро) цього року.
Раніше російські кредитно-фінансові інститути Сбербанк, Россільгоспбанк та Московський кредитний банк були відключені від найбільшої системи міжнародних платежів SWIFT. Цей захід, вжитий у рамках шостого пакету санкцій Євросоюзу проти Росії за її вторгнення в Україну, почав діяти 14 червня.
На початку квітня США ввели новий санкційний пакет через злочини, у тому числі вбивства мирних жителів, в українському місті Буча, в яких звинувачують військових РФ. Під штрафні заходи підпали серед інших Ощадбанк та Альфа-банк, а також правляча російська еліта.