UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Південній Америці вчені виявили новий вид ящірок

Новий вид деревинної ящірки мешкає в тропічному лісі гірського масиву Анд в Перу.

Команда вчених виявила новий вид ящірок в Південній Америці, повідомляє Naked Science. Одним з нових видів стала деревинна ящірка, яку знайшли в тропічній зоні Анд, в районі річки Уайяґа в Перу.

Амазонія залишається одним з найбільш маловивчених регіонів планети, адже дослідників на кожному кроці чекає небезпека. Це і отруйні комахи й членистоногі, так і хижі тварини, а також недружні аборигени.

Крім цього, регіон тропічної зони гірського масиву Анд - є одним з найбільш густонаселених районів Землі в плані різноманітності різних видів комах, птахів, тварин, а також рослин.

Вважається, що на 10 квадратних кілометрів тропічного лісу росте близько півтори тисячі різних видів квіткових рослин, 750 видів дерев, проживають 125 видів ссавців, 400 видів птахів і незліченна кількість безхребетних тварин. Але найголовніше, що велика кількість тварин людина ще не вивчила і не відкрила.

Читайте також: Вчені відкрили два нових види гігантських динозаврів

Тому відкриття нового виду ящірки - важливий етап у вивченні всієї герпетології. Її відкрили вчені з Перуанського інституту герпетології. Вони назвали новий вид Enyalioides feiruzae, який належить до сімейства Feiruzae.

Ящірка Enyalioides feiruzae зовні нагадує маленького дракона. Самці цього виду відрізняються різноманітністю в забарвленні. Вони можуть бути коричнево-бірюзового, сірого, зеленувато-коричневого кольору з білими лініями на спинці.

evolsyst.pensoft.net

Однак яскраві не тільки самці, але і самки. Їхні тіла можуть бути забарвлені в зеленувато-коричневий колір з блідими темно-коричневими лініями на спинці, на хвості, а також з плямами на боках.

Новий вид також дуже відрізняється від інших видів ящірок із сімейства Feiruzae формою луски, а ще, досить великою чорною плямою в області горлянки.

Луска за надбрівними дугами ящірки збільшена та загострена. Також у них є досить великий гребінь на спині. Плазуни в основному, живуть на кущах і деревах на висоті від 20 до 150 сантиметрів над землею.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що вчені знайшли предка більшості сучасних рептилій. Новий вид стародавнього представника лепідозаврів виявився з унікальними відмінностями від інших плазунів.