UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Перу знайдені останки древнього чотириногого кита

Істота мала перетинки і копита.

Палеонтологи виявили в Перу останки викопного чотириногого кита з перетинчастими лапами і копитами. Як повідомляє ВВС, істота жила на планеті 43 мільйони років тому, а довжина її тіла досягала чотирьох метрів.

На думку дослідників, кіт міг не тільки плавати, але і ходити по землі. Його лапи були досить сильними для того, щоб нести його тіло і великий хвіст.

"Це найбільш повний зразок чотириногого кита, який був знайдений за межами Індії та Пакистану", - заявив один з дослідників Олів'є Ламбер. Знахідка підтверджує гіпотезу дослідників про те, що перші кити з'явилися близько 50 мільйонів років тому в Азії. Після того, як їхні тіла краще пристосувалися до води, вони мігрували в Африку і Америку.

"Вони еволюціонували від дрібних копитних ссавців до блакитного кита... Цікаво подивитися, як вони підкорили океани", - додав Ламбер.

Раніше палеонтологи виявили в Кенії останки, які належали найменшій людиноподібній мавпі в історії. Представники виду Simiolus minutus мешкали на Землі 12,3-12,56 мільйони років тому, а вага їхнього тіла досягала 3,5 кілограмів.