У п'ятницю, 31 липня, відбудеться друге повнолуння в цьому місяці й можна буде побачити "блакитний 3", повідомляє Business Insider.
Ця особлива подія не має відношення до кольору Місяця – це означає явище, друге повнолуння за місяць. Перше було 2 липня. Наступного разу Місяць стане "блакитним" тільки в 2018 році.
Зазвичай за один рік відбувається 12 повнолунь - по одному на кожен місяць. У деякі роки, в тому числі і в 2015 році, повнолунь тринадцять: одне з них і називається "блакитний Місяць".
Місячний місяць триває близько 29 днів, тоді як більшість наших місяців на Землі довжиною в 30 або 31 день. Ось чому іноді відбувається це явище – "блакитний Місяць".
Сама назва походить від ідіоматичного виразу "Once in a Blue Moon", що означає "дуже рідко".
Повідомлялося, що в спільній доповіді Національного космічного товариства (НКО) і Фонду дослідження космічного простору говориться, що польоти на Місяць можуть обійтися NASA на 90% дешевше, ніж очікувалося - у 10 млрд дол замість 100 млрд дол.
У даному документі йдеться про створення промислової бази на Місяці, яка могла б видобувати воду з місячного реголіту, перетворювати його в водень, а потім відправляти отримане паливо на орбіту супутника Землі. Таким способом можна забезпечити можливість дозаправки космічних кораблів, які відправляються на Марс або інші планети Сонячної системи. Таке рішення, як кажуть експерти, допоможе скоротити до 10 млрд дол в рік вартість польотів і на Червону планету.
Експерти заявляють, що для забезпечення функціонування такої бази необхідно не більше чотирьох космонавтів. Вони протягом перших 12 років зможуть виробити близько 200 мегатонн ракетного палива на загальну суму 40 млрд дол.