UA / RU
Підтримати ZN.ua

У новому "рейтингу придатності планет для життя" Земля посіла десяте місце

Астрофізики запропонували новий індекс, який оцінює планети по тому, наскільки вони придатні для розвитку і підтримки життя.

Астрофізики Вашингтонського університету запропонували новий індекс, який допомагає визначити, наскільки планети придатні для розвитку і підтримки життя. У рейтингу, що був складений на основі цього індексу, Земля виявилася не на першому місці.

Завданням індексу є обґрунтований вибір цілей для подальших пошуків життя за межами Землі. Зараз відомо понад 1500 далеких планет, які підходять для пошуків життя, та ще кілька тисяч кандидатів, які очікують підтвердження.

Очолюють "список придатності для життя" мало відомі неспеціалістам кандидати KOI 3456.02 і KOI 7235.01, спостереження яких все ще потребують додаткового підтвердження. У рейтингу Земля з індексом 0,829 виявилася лише десятою, тоді як у лідерів він склав 0,955 і 0,932 відповідно. Краще земного виявився індекс підтвердженої планети Kepler-442b. Зовсім низьким він виявився у сусідів Землі: 0,300 для Венери і 0,422 для Марса.

Це вже не перша спроба скласти подібний індекс. Як правило, в основі рейтингу лежать розміри планети і її положення біля зірки. Для життя в тому вигляді, в якому воно відоме нам, потрібна рідка вода, тому планета повинна знаходитися на належному відстані від світила, не надто розжарюючись і не остигаючи. Автори нового індексу, що працюють під керівництвом Рорі Барнса, врахували і додаткові фактори, такі як наявність у планети твердої поверхні, "витягнутість" її орбіти і віддзеркалення світла.

Формула Барнса в майбутньому може включити і нові, поки невраховані фактори. Як заявляють учені, "ми запропонували шлях обліку найбільш різних спостережних даних, тому реалістичність нашого індексу буде лише збільшуватися по мірі того, як ми будемо розширювати свої знання про екзопланети".

Раніше повідомлялося про те, що вчені вважають Чумацький шлях не найпридатнішою галактикою для життя. На думку вчених, найбільш придатними для життя є великі старі спіральні галактики, а ось зародження життя і його продовження в карликових галактиках є набагато менше можливим. Чумацький Шлях же лежить десь посередині між цими двома видами галактик.