UA / RU
Підтримати ZN.ua

У нового російського модуля МКС виникли проблеми на орбіті – ЗМІ

Двигуни модуля для корекції орбіти включити не вдалося.

Фахівці російського концерну «Роскосмос» не змогли включити двигуни для корекції орбіти нового модуля МКС «Наука», запущеного 21 липня, повідомляє N+1 з посиланням на джерела. Коригування орбіти планували провести сьогодні, причина збою не ясна.

Раніше повідомлялося також, що у модуля виникли проблеми з паливною системою.

Для стикування з Міжнародною космічною станції «Наука» повинна підняти свою висоту до орбіти станції (кругової орбіти висотою близько 400 кілометрів). Для цього модуль повинен чотири рази включити головні двигуни.

Джерело видання заявив, що після запуску з "Байконура" команда місії включила двигуни в тестовому режимі, включення пройшло без зауважень. Разом з тим, пізніше на борту включили спеціальне програмне забезпечення і почалися збої. Спроба включення двигунів для планової корекції орбіти не увінчалася успіхом.

Відзначається, що модуль повинен здійснити 30 обертів на навколоземній орбіті перш, ніж атмосфера почне істотно впливати на його орбіту. Тобто, у «Науки» в запасі є ще два дні. Зараз на модуль завантажують нове ПЗ, після чого фахівці знову спробують включити двигуни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Корабель Crew Dragon компанії SpaceX вдало перестикувався з МКС

Нагадаємо, будувати новий модуль почали ще в 1995 році. Спочатку запуск був запланований на 2007 рік, але його вирішили перенести. У 2013 році в паливній системі модуля виявили металеву стружку. У червні цього року в «Роскосмосі» заявили, що провели випробування модуля, головного обтічника і перехідного відсіку в складі космічної головної частини. Але пізніше були виявлені технічні проблеми, через які запуск знову відклали.