UA / RU
Підтримати ZN.ua

У нічному небі можна побачити всі планети Сонячної системи

Дві з них видно лише у потужний бінокль.

Під кінець року космос зробив любителям спостерігати за нічним небом подарунок: увечері можна спостерігати всі вісім планет Сонячної системи одночасно. Незвичайне явище можна було спостерігати вже 28 грудня, але 29 грудня планети досягнуть максимального зближення, повідомляє The Guardian.

Наголошується, що Венеру, Меркурій, Сатурн, Юпітер і Марс можна побачити в такому порядку в Північній півкулі неозброєним оком, починаючи з південно-західного горизонту і рухаючись на схід. Між Марсом та Юпітером розташувався Уран, а між Сатурном та Юпітером – Нептун, які можна спостерігати у бінокль чи телескоп.

Читайте також: Планета, яка рухається до своєї зірки, може розповісти про майбутнє Землі

Максимальне зближення між планетами очікується о 23.00 29 грудня, але найбільш оптимальний час спостереження за ними – приблизно через півгодини після заходу сонця щодня до кінця року. Зазначається, що Венера зникне з поля зору через 40 хвилин.

«У ці ночі ми можемо відразу побачити всі планети нашої Сонячної системи невдовзі після заходу сонця. Це відбувається час від часу, але це завжди захоплююче видовище», - заявив астроном з Virtual Telescope Project Джанлука Масі.

Найважче помітить Меркурій, оскільки він знаходиться в яскравій частині неба. Але орієнтиром у його пошуках буде набагато яскравіша Венера. Найяскравішою планетою в нічному небі буде Юпітер, хоч і недовго, близько опівночі. Марс яскраво світитиме всю ніч.

Нагадаємо, у нічному небі кінця грудня та початку січня можна буде спостерігати довгоперіодичну комету C/2022 E3 (ZTF), яка вперше була помічена у березні цього року. Зараз вона знаходиться у сузір'ї Північна корона, її можна спостерігати приблизно за годину до світанку.