Влада ОАЕ звернулася до британської дослідницької групи з проханням вивчити можливість впливу на хмари за допомогою електричних розрядів, які дозволять формувати більші краплі води і, відповідно, стимулювати дощі, повідомляє Arab news.
Вартість проєкту оцінюється в 1,4 мільйона доларів. Відзначається, що країна вже вкладає кошти в інші проєкти, наприклад, засівши хмар сухим льодом, який дозволяє збільшити кількість опадів на 30%.
Проєкт вчених з Редінгського університету передбачає іонізацію водяної пари в атмосфері. Під впливом електричних розрядів молекули води повинні об'єднуватися в краплі і падати дощем.
Подібна ідея опрацьовується в різних частинах світу останні десятиліття. Так, такий метод використовували під час Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Як зазначає Naked science, науково-дослідницька програма ОАЕ щодо стимулювання атмосферних опадів (UAEREP) стартувала у 2015 році. Її попередником був успішний національний проєкт з засіву хмар, в якому брали участь Національний центр дослідження атмосфери США (NCAR), Вітватерсрандський університет (Witwatersrand University, ПАР) і Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору США (NASA). На першому етапі UAEREP п'ятьом учасникам в якості призу пропонували грант в розмірі п'яти мільйонів доларів. Вищеописаний проєкт дослідників з Редінгського університету був частиною вже другого циклу програми.