Вранці 21 червня жителі Воронезької, Липецької, Тульської, Курської і Орловської областей РФ помітили в небі яскравий об'єкт, який вибухнув, а потім згорів в атмосфері. Як повідомляє N+1, на думку астрономів це був суперболід природного походження. Даних про падіння небесного тіла на Землю на даний момент немає.
Політ об'єкта супроводжувався появою спалаху, аналогічного тому, що спостерігався при падінні Челябінського метеорита. Тривалість яскравої фази склала близько чотирьох секунд. Палаючий об'єкт згас ще до того, як досяг землі - тому зараз не можна сказати, чи були це метеорит (їм називають тіло, що впало на поверхню) або болід.
"З ймовірністю 90% можна стверджувати, що це звичайний природний метеороід діаметром близько 1-3 метрів. Чому це не космічне сміття? Справа в тому, що зазвичай космічне сміття - це супутники, запущені на орбіту навколо Землі, тому вони досить полого обертаються і повільно входять в атмосферу. За рахунок цього їхня траєкторія польоту в атмосфері досить довга - падіння космічного сміття триває, в середньому, 10-20 секунд, а то і 30 секунд. Тут ми бачимо швидкий різкий вхід тривалістю близько трьох, максимум п'яти секунд. Відповідно, кутові швидкості тут явно більше 8 кілометрів на секунду, максимальної швидкості космічних апаратів на орбіті навколо Землі, тому варіант з космічним сміттям ми можемо відразу виключити", - заявив завідувач науковою роботою Астрономічної станції ТАУ Станіслав Короткий.
У середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненну кулю з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.
На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.