UA / RU
Підтримати ZN.ua

У неандертальців була своя складна техніка виготовлення інструментів

Це доводить гнучкість розуму і наявність хорошої пам'яті у представників роду Homo.

Вчені з Німеччини спробували відновити неандертальські знаряддя праці, і прийшли до висновку, що неандертальці, які жили в районі Швабської Юри - гірського масиву на півдні сучасної Німеччини, мали складну техніку з виготовлення знарядь праці та високорозвинені інтелектуальні здібності, повідомляє Naked Science.

Неандертальську стоянку Хайденшміде в районі Швабської Юри відкрив ще в 1928 році археолог-любитель Герман Мон. Він знайшов там велику кількість знарядь праці та їх залишків, що датуються від 42 до 50 тисяч років тому.

З моменту відкриття цієї стоянки - її мало хто вивчав, але вона зберігала в собі безліч цікавих фактів. Наприклад, що неандертальці володіли багатьма розвиненими здібностями.

Неандертальці використовували камінь для виготовлення лез, скребків і однолезвійних ручних сокир, так званих Keilmesser. Їх використовували для обробки шкіри, а також для створення наконечників мисливських списів.

Читайте також: Археологи в Іспанії знайшли мисливський табір неандертальців

За словами вчених, це одне з небагатьох свідчень такого роду досягнень у представників Homo, що жили в середньому палеоліті. І перше, пов'язане зі стоянкою у Швабській Юрі.

Для того, щоб перевірити свою теорію, вчені відтворили копію тих інструментів, які виготовляли неандертальці. І виявилося, що дійсно, у древніх людей була своя система виготовлення предметів.

На думку дослідників, такий складний підхід до створення інструменту з каменю вимагає тривимірної візуалізації, творчих здібностей і гнучкого інтелектуального планування.

Застосування подібних технік говорить про те, що неандертальці в цілому володіли відмінною робочою пам'яттю. Результати нового дослідження підтвердили й інші дослідження, згідно з якими неандертальці володіли великою гнучкістю розуму і пристосовуваністю в поєднанні зі спритністю рук.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що в Ірані знайшли молочний зуб неандертальця. Дитина жила близько 43-41 тисячі років тому.