UA / RU
Підтримати ZN.ua

У NASA протестували нового робота для дослідження шару ґрунту Марса

Для його випробування вчені обладнали спеціальну лабораторію, яка імітує марсіанські умови

У Лабораторії реактивного руху науковці NASA протестували нового робота, який має відправитися на Марс, повідомляє Naked science.

Робот отримав назву InSight ("Інтуїція"). Для його випробування вчені обладнали спеціальну лабораторію, яка імітує марсіанські умови, зокрема, поверхню ґрунту і світло.

Особливістю нового робота стане його статичність, тобто після приземлення на Червону планету він нікуди не пересуватиметься. Його завдання – досліджувати глибинні шари марсіанського ґрунту, тому замість коліс у нього міцний каркас, що дозволяє йому встояти практично на будь-якій поверхні. Цей механічний агрегат, схожий на невеликий кран, також здатний піднімати і переносити різні об'єкти.

Оскільки InSight не зможе пересуватися після приземлення, інженери відпрацьовують різні сценарії посадки. Робочий простір постійно змінюється, імітуючи підвищення і впадини з нахилом 15 градусів.

Відправка робота запланована на травень, а його прибуття до точки призначення - на листопад 2018 року.

Вчені успішно випробували ядерний реактор, призначений для виробництва енергії, необхідної для підтримання життя астронавтів, які вирушать на Марс з довготривалою місією. Найактивніша зона реактора з ураном-235 має розміри рулону паперових рушників. Потужність одного реактора становить 1-10 кВт, для повноцінної роботи населеної станції на поверхні Марса, за оцінками, необхідно запустити 4-5 таких установок.

Планується, що повномасштабні випробування реактора почнуться в середині березня.