UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мексиці знайдена найбільша затоплена печера у світі

Довжина печери становить 347 кілометрів.

Вчені виявили в районі мексиканського штату Кіантана-Роо найбільшу затоплену печеру в світі, довжина якої становить 347 кілометрів.

Це відкриття стало можливо завдяки роботі дослідників, які 10 січня зуміли зв'язати дві великі затоплені печерні системи - Сак-Актун і Дос Охос, розташовані на півночі півострова Юкатан в околицях міста Тулум.

За нормами спелеології, коли дві печерні системи з'єднуються, більш велика з них поглинає більш дрібну, при цьому назва останньої зникає. З двох об'єднаних минулого тижня печер найбільша площа належить Сак-Актун, тому після об'єднання нова печерна система збереже цю назву, відповідно, назва Дос Охос перестане існувати.

"Ця величезна печера являє собою найважливіший підводний археологічний об'єкт в світі, оскільки там більше сотні археологічних контекстів, серед яких свідчення про перших поселенців Америки, такі як зникла фауна і, звичайно, культура Майя", - заявив директор Gran Acuífero Maya Гільєрмо де Анда.

Раніше рекорд належав розташованої на південь від Тулума підводній печері Окс-Бель-Ха, протяжність якої становить 270 кілометрів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені вважають, що найглибші землетруси можуть виявитися сезонними явищами. За словами вчених, сезонна тенденція не спостерігається для дрібних землетрусів або невеликих поштовхів. Сезонними є землетруси магнітудою вище 7 балів і що відбуваються на глибині понад 500 кілометрів.