Команда вчених з Великої Британії з'ясувала, що примати теж мають свої ритуальні вітання і прощання, як і люди, повідомляє Naked Science.
Майже кожна людська зустріч і прощання з друзями або родичами, відбуваються в рамках прийнятого в суспільстві ритуалу. Щонайменше ми намагаємося вітати один одного і прощатися обіймами, словами або жестами.
Виявилося, що "привіт" і "бувай" є й у шимпанзе і бонобо (карликових шимпанзе).
Рафаела Хісен і її колеги з Даремського університету простежили за поведінкою приматів, і зафіксували в цілому 1242 акту взаємодії між ними.
Привітання були в 69% взаємодій між шимпанзе і в 90% - у бонобо. Шимпанзе прощалися в 86% випадків, а бонобо - в 92%. Вчені вважають, що така різниця між двома видами викликана відмінністю суспільної структури.
У шимпанзе розвинена ієрархія, а у бонобо переважає рівність в суспільстві. Тому рівність вимагає більшої уваги до соціальних взаємодій.
Примати не використовують мову, як люди, а замість цього обмінюються вітальними або прощальними дотиками і довгими поглядами очі в очі, що теж, дуже схоже на людську поведінку.
Тривалість таких взаємодій визначається взаємним положенням в ієрархії. Чим ближче особини шимпанзе один одному, тим більше короткими можуть ставати вітання і прощання. А у бонобо ж навпаки, в деяких випадках вітання "подовжуються". До них може додатися тримання за руки, тертя головами, іноді коротку гру або взаємне вичісування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Однак вітання і прощання - не єдина, схожа на людські риси у приматів. Вони також можуть співпереживати і втішати один одного в негараздах.
Нагадаємо, що вчені знайшли новий вид мавп, він вже знаходиться на межі зникнення. Всього налічується 199-259 особин даного виду.