Медики з Гонконгського університету вперше зафіксували у 56-річного чоловіка з Гонконгу, який переніс пересадку печінки, щурячий гепатит Е. Як повідомляє N+1, раніше цей тип вірусу у людей ніколи не зустрічався.
Медики намагалися з'ясувати причини необоротного і повторюваного розладу печінки у пацієнта, який переніс трансплантацію. Всі ознаки вказували на гепатит, але тести на стандартні людські типи вірусу не давали позитивних результатів. Перевірка на щурячий гепатит Е стала позитивною. Чоловік повністю одужав після курсу препарату, за допомогою якого лікують людський гепатит Е.
Чому цей чоловік заразився щурячим гепатитом, невідомо. На думку лікарів, пересаджена печінка та кров, що переливалася, не могли стати причиною захворювання - всі донори були здорові. Одна з версій полягає в тому, що приймаючи після трансплантації препарати, що пригнічують імунітет, чоловік був ослаблений і більш вразливий для інфекції. Щурячий послід, що потрапив у воду або їжу, міг стати причиною зараження. У другій версії, яку висунули лікарі, йдеться про можливу мутації в геномі щурячого вірусу, завдяки якому цей вірус може тепер заражати людей. Однак, ця версія менш імовірна, вважають дослідники.
Вірус людського гепатиту Е зазвичай поширюється через забруднену питну воду. Гепатит Е поширений в Африці і Південно-Східній Азії. Зазвичай хвороба протікає легко, викликаючи лише невелику жовтяницю і втрату апетиту, рідко переходить в хронічну, і, як правило, проходить сама. Однак для вагітних жінок гепатит Е набагато небезпечніший - смертність від нього в третьому триместрі досягає 30%.
Раніше вчені заявили про те, що вірусний гепатит став однією з головних причин смертей та інвалідності по всій земній кулі. Захворювання забирає більше життів, ніж малярія, туберкульоз та ВІЛ.