UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї знайдене найдавніше зображення Конфуція

Портрет Конфуція зображений на лакової ширмі, виявленій на сході Китаю.

Найдавніше зображення великого китайського філософа і педагога Конфуція (551-479 років рр. до н. е.) виявлено під час археологічних розкопок у провінції Цзянсі на сході Китаю. У цьому переконані китайські археологи, які досліджують лакову ширму, знайдену в гробниці, вік якої оцінюється у дві тисячі років. Про це повідомляє китайська газета "Чжунго жибао".

Некрополь з восьми гробниць належить до династії Західна Хань (206 до н. е. - 25 рік н. е.). На думку археологів, в одній з гробниць похований Лю Хе – один із засновників і правителів династії, який перебував при владі всього 27 днів і був зміщений за "неналежну поведінку". В подальшому він отримав аристократичний титул "хоу" і керував уділом Хайхунь.

На древній ширмі, яка була знайдена в похованні аристократа, було виявлено кілька портретних зображень. Ієрогліфічні написи поруч з ними містить імена Конфуція, його батька Шу Лянхе і улюбленого учня філософа на ім'я Янь Хуей.

Читайте також: Археологи виявили давні артефакти мисливців-збирачів

Як заявив заступник керівника археологічної експедиції Чжан Чжунлі, "ці імена підтверджують, що один із намальованих- Конфуцій". На думку дослідника, напис поруч із зображенням представляє собою коротку біографію мислителя.

До цього найбільш раннім зображенням Конфуція вважалася його постать, відображена на фресці періоду династії Східна Хань (25-220 рр. н. е.) у провінції Шаньдун.

Раніше повідомлялося про те, що археологи виявили в Італії фрагменти кістки, що, можливо, належала жінці, яка послужила моделлю для портрета Мони Лізи пензля Леонардо да Вінчі.