UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї виявлено поховання віком 4,5 тисячі років

Поховання стало найдавнішим, виявленим на Чендуському плато.

Китайські археологи в південно-західній китайській провінції Сичуань виявили давнє поховання. Розташовані в ньому рештки відносяться до періоду пізнього кам'яного віку, а їхній вік складає близько 4,5 тисяч років. Повідомлення про знахідку було поширено Сіньхуа.

Поховання відноситься до одного з давніх городищ. Як повідомляють дослідники, численні могили розташовані близько одна до одної, а при похованні використовувалися різні обряди.

Кладовище не тільки відмінно збереглося, але і стало найдавнішим з виявлених на даний момент на Чендуському плато.

Археологи вже виявили 89 могил з численними кам'яними виробами, глиняним посудом, браслетами зі слонової кістки, ножами, сокирами та іншими артефактами. Крім того, в похованнях знайдені рис, просо та інші зернові культури, що свідчить про рівень розвитку сільського господарства того часу.

Тести ДНК, які планують провести дослідники, дозволить їм отримати уявлення про людей неоліту: їхній фізичний розвиток, здоров'я і патології.

Раніше повідомлялося про те, що в Судані археологи виявили 16 похоронних пірамід стародавнього царства Куш, вік яких оцінюється приблизно у дві тисячі років. Всі піраміди мають під собою могили. В одній з будівель вчені виявили стіл для підношень, присвячений богу підземного царства Осірісу, що є типовим для кушитів, оскільки вони поклонялися єгипетським богам.