Сотні мільйонів китайських інтернет-користувачів не змогли потрапити на популярні місцеві веб-сайти протягом 8 годин. Замість запитуваних веб-сайтів, користувачі потрапляли на сторінку сервісу з обходу "Великого китайського фаєрволу". Цей збій назвали найбільшим в історії інтернету.
Сотні мільйонів інтернет-користувачів у Китаї, починаючи приблизно з 3:15 вівторка, 21 січня, не змогли потрапити на багато місцевих веб-сайти, включаючи популярні ресурси Baidu і Sina.
Причиною цього став збій в роботі "Великого китайського фаєрволу" - системі фільтрації інтернет-контенту, встановленої урядом КНР в 2003 році. З її допомогою держава блокує доступ громадян до неугодним зарубіжних інтернет-ресурсів і публікацій.
За випадковим збігом обставин, при спробі відкрити місцевий ресурс, китайські користувачі потрапляли на сторінку американської компанії Dynamic Internet Technology (DIT), яка пропонує сервіс Freegate для обходу "Великого китайського фаєрволу". У компанії DIT свою причетність до збою спростували.
Збій тривав близько 8 годин. І деякі експерти вже встигли назвати його найбільшим в історії.
Припущення про те, що збій став наслідком кібер-атаки з боку противників поточного державного режиму, в уряді спростували. Представники влади повідомили, що проблема була викликана технічною помилкою, допущеною в ході редагування налаштувань фаєрвола.
За даними китайської компанії Qihoo 360 Technology, що спеціалізується на інформаційній безпеці, збій торкнувся приблизно три чверті китайських серверів DNS. Сервери DNS пов'язують цифрові IP-адреси з буквеними позначеннями доменів, забезпечуючи таким чином функціонування інтернету.
На днях Китай, поряд з Росією, був названий одним з головних агресорів у світовому кіберпросторі. Такий висновок зробила американська компанія CrowdStrike, яка зібрала інформацію про всіх найбільш помітних хакерських атаках за останній рік. !zn
Читайте також:
В Давосі створена комісія, яка займеться інтернет-загрозами
Інтернет Асоціація України спростувала чутки про відключення зв'язку та інтернету
Рада дозволила обмежувати доступ до інтернету на підставі висновків експертів