UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї розробили перший у світі 3D-біопринтер для друку кровоносних судин

Принтер дозволяє друкувати кровоносні судини для створення персоналізованих органів.

Китайська біотехнологічна компанія Sichuan Revotek Co оголосила про створення першого в світі 3D-біопринтера, який дозволяє друкувати кровоносні судини з урахуванням персональних особливостей організму конкретної людини. Повідомлення про це було опубліковано китайським виданням Сіньхуа.

В основі пристрою лежить власна розробка компанії зі створення біочорнил для друку стовбурових клітин, поєднана з платформами хмарних обчислень. Чорнила отримали назву Biosynsphere, вони дозволяють створювати кровоносні судини з урахуванням персональних особливостей організму конкретної людини і потім на їх основі "вирощувати" нові органи. У компанії також заявили, що готові вийти зі своїм пристроєм на міжнародний рівень і налагодити співпрацю з вченими з інших країн.

Читайте також: В Італії розробили портативний 3D-принтер для смартфонів

За словами розробників, процес друку "поки не ідеальний", багато доводиться допрацьовувати вже вручну. На даний момент виживає близько 90% клітин, створених на біопринтері, тривалість їх життя становить кілька місяців. На думку вчених, вже через 10-15 років можна буде створити повністю штучну печінку, використовуючи даний принтер.

Раніше повідомлялося про те, що на 3D-принтері була роздрукована грудна клітка з титану, яка потім була імплантована 52-річному пацієнтові, що втратив частину грудини і грудної клітки в результаті ракового захворювання. Грудна клітка була спроектована спеціально для грудей пацієнта.