У міському окрузі Ганьчжоу на півдні Китаю вчені виявили ідеально збережений ембріон динозавра, який готувався вилупитися з яйця, як курча, передає ВВС.
За оцінками дослідників, вік ембріона становить щонайменше 66 мільйонів. Учені припускають, що це беззубий тероподний динозавр або овірапторозавр, і його назвали Малюк Інлян (Baby Yingliang).
Доктор наук Фіон Вайсум Ма сказав, що це "найкращий ембріон динозавра серед усіх знайдених в історії".
Відкриття дозволило дослідникам краще зрозуміти зв'язок між динозаврами та сучасними птахами. На скам'янілості видно, що ембріон був у згорнутому положенні з підігнутими лапами, така позиція спостерігається у птахів незадовго до вилуплення.
Овірапторозаври, що означає "ящірки, які крадуть яйця", були пернатими динозаврами, що мешкали на території нинішньої Азії та Північної Америки в пізньому крейдяному періоді - між 100 та 66 мільйонами років тому.
Малюк Інлян довжиною 27 см від голови до хвоста лежить усередині яйця довжиною 6,7 дюйма в Музеї історії природи "Інлян Стоун" у Китаї.
Знайшли яйце у 2000 році, але воно зберігалося недоторканим протягом 10 років.
Тільки коли почалося будівництво музею та почали розбирати старі скам'янілості, дослідники звернули увагу на яйце, всередині якого, як вони підозрювали, був ембріон. Частина тіла динозавра все ще покрита оболонкою, і дослідники використовуватимуть сучасні методи сканування, щоб створити зображення його повного скелета.