UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї вимерли тварини, які надихнули мореплавців на казки про русалок

За останні п'ять років дюгонів бачили лише троє людей.

Вчені заявили про те, що в Китаї вимерли дюгоні – морські ссавці, споріднені з ламантинами, які, як вважається, надихнули моряків на казки про русалок. За останні п'ять років дюгонів бачили лише троє людей, які живуть у прибережних регіонах Китаю, повідомляє ВВС.

Дюгоні відомі як найніжніші гіганти у світі, повільні, ніби розслаблені, дюгоні стали жертвою рибальства та нещасних випадків на судах. Вони все ще існують в інших країнах світу, але стикаються з тими ж загрозами.

Читайте також: Палеонтологи знайшли у Великій Британії першу тварину-хижака

У ході дослідження вчені з Лондонського зоологічного товариства та Китайської академії наук вивчили історичні дані про те, де в Китаї жили дюгоні. Вони з'ясували, що з 2000 року не було науково підтверджених спостережень цих тварин.

Дослідники також опитали 788 осіб, які мешкали у прибережних районах, щоб з'ясувати, коли ті бачили дюгонів востаннє. У середньому мешканці заявляли про те, що не бачили цих тварин упродовж останніх 23 років. Лише троє людей бачили дюгонів останні п'ять років.

Через це вчені оголосили китайських дюгонів функціонально вимерлими. "Це означає, що вони більше не життєздатні, щоб підтримувати себе", - заявила фахівець Лондонського зоологічного товариства Хайді Ма.

Зовні дюгоні схожі на ламантинів, але відрізняються хвостом, схожим на китовий. Через м'яку вдачу цих тварин вчені вважають, що вони надихнули моряків на створення легенд про русалок. На жаль для дюгонів, вони жили близько до узбережжя Китаю. Це зробило їх вразливими для мисливців, які мали на меті шкуру, кістки та м'ясо цих тварин.

Після помітного скорочення популяції дюгоні були класифіковані Державною радою Китаю як ключова національна тварина першого рівня в 1988 році. Разом з тим, на думку дослідників, руйнування довкілля тварин, у тому числі брак водоростей для корму, призвела до «швидкого скорочення популяції».

Раніше вчений-кліматолог Куніо Кайхо з Університету Тохоку в Японії заявив, що шосте масове вимирання в історії Землі не можна порівняти з попередніми. У всякому разі, воно не буде таким протягом найближчих століть.